दाइजो माग्दै श्रीमती कुटपिट गर्ने दास कारागार चलान

25

सप्तरी : घरेलु हिंसा तथा ५० लाख नगद दाइजो माग गर्दै आएको भनी श्रीमतीद्वारा आरोप लागेका राजविराज-३ का नवीन कुमार दासलाई बिहीबार सप्तरी जिल्ला अदालतले पुर्पक्षका लागि कारागार चलान गरिएको छ।

राजविराज-३ की आरती कुमारी दासले श्रीमान् सहित आफ्नै परिवारका सदस्यहरूले बिहे भएको वर्ष दिन नबित्दै आफूमाथि घरेलु हिंसा भएको आरोप लगाउँदै गत माघ २६ गते जाहेरी लिएर अदालत कुमारी अदालत पुगेकी थिइन्।

विवाह सम्बन्धी कसुर मुद्दाको सुनुवाइ गर्दै जिल्ला अदालतका एक नम्बर न्यायधिस हेमन्त रावलको एकल इजलासले पुर्पक्षका लागि आरोपित दासलाई कारागार चलान गरेको अधिवक्ता किरण कुमारी साहले जानकारी दिइन्। मुद्दाको अनुसन्धानको क्रममा यसअघि आरोपित दासलाई २५ दिनसम्म जिल्ला प्रहरी कार्यालयको हिरासतमा भइराखेको अनुसन्धान अधिकृत राजीव गिरीले बताए।

 

पीडित आरतीका अनुसार तीन वर्ष अघि बिहे भएको र त्यति वेलैदेखि थप दाइजो माग गर्दै ससुराली पक्षले आफूलाई कुटपिट गर्दै यातना दिँदै आएको हो। कहिले जग्गा किन्न त कहिले घर बनाउन कहिले छोरालाई पढाउन भनेर अनेक बहानामा माइती पक्षबाट नगद रुपैयाँ मागेर ल्याउन दबाब दिँदै आएको पीडितको भनाइ रहेको छ।

‘गत वैशाख ५ गते श्रीमान् नवीनकुमार दास , सासू (ससुरा राजकुमारी र घनश्याम दास नन्द हरुको समेत मिलेर कोठाको ढोका थुनेर मरणासन्न हुने गरी कुटपिट गरेका थिए। त्यसपछि आफ्नो गर्भ समेत तुहेको हो। आफू बाध्य भएर न्याय खोज्दै अदालत पुगेकी हुँ,’ आरतीले सुनाइन्।